BVX-Counter-strike 1.6

Novinky z Internetu

Microsoft uvolnil druhou testovací verzi prohlížeče Explorer 8

Internet Explorer 8 Beta 2Internet Explorer 8 Beta 2 foto: Archiv

Americká společnost Microsoft uvolnila druhou testovací verzi internetového prohlížeče Explorer 8. Přínosem pro uživatele by měla být větší ochrana soukromí, hlavně možnost si nastavit, jak budou uchovávány informace o navštívených serverech a kdo jich bude moci později v prostředí internetu využít.

Firmy, které prodávají on-line reklamu, což je i samotný Microsoft, jsou nyní schopny elektronicky shromažďovat informace o chování uživatelů a pak jich využít při rozhodování, jakou konkrétní reklamu na počítači uživatele zobrazit. Nejnovější beta verze prohlížeče Internet Explorer 8 ale tento zvyk mění.

Pracuje totiž s funkcí InPrivateBrowsing, která uživatelům dovolí prohlížet si webové stránky a přitom zamezí tomu, aby se data o navštívených serverech ukládala na pevném disku jejich počítače.

Přečtěte si také: Internet Explorer a Firefox blednou závistí, vyšla Opera 9.5

Uvedený program se zabývá i dalšími prvky, jako jsou dočasné soubory nebo takzvané cookies. To jsou malé datové soubory, které webové stránky nainstalují v počítači uživatele, aby jejich prostřednictvím sledovaly, co si uživatel na uvedeném webu prohlíží.

Oproti březnové Beta 1 pracuje nová verze se zobrazením stránek daleko lépe díky výraznému vylepšení kompatibility se zdrojovým kódem. Většina stránek se nezobrazuje roztříštěně. Chyby v zobrazení se vyskytují jen občas. Stránka se například špatně poskládá na obrazovce při použití blokových elementů nebo špatně zobrazí prvky formulářů. Většina chyb se ale dá opravit znovunačtením stránky.

Na trhu je několik internetových prohlížečů, nejpoužívanější je ale Internet Explorer 7 a konkurenční produkt Firefox 3 od společnosti Mozilla. Uživatelé se stále častěji také přiklání k alternativnímu internetovému prohlížeči Opera 9.5.

 

 
Stránky vytvorené od roku 2008 by sENTRY^ a [re]Spawn