BVX-Counter-strike 1.6

Novinky z Internetu

Počítačové viry dobývají vesmír, zaútočily i na kosmickou stanici

Setkání s vesmírnou stanicí: Tak asi bude vypadat setkání orbitální stanice ISS se satelitem. Bohužel zatím stanice není kompletní a její dostavba se stále prodlužuje a dokonce se spekuluje o úplném zrušení tohoto projektu.Ilustrační fotografie foto: NASA

Agentura NASA přiznala, že notebooky na mezinárodní kosmické stanici byly nakaženy počítačovým virem. Celá situace je o to vážnější, že se jednalo asi o rok starého červa s názvem W32.Gammima.AG, který měl být již dávno zaklíčován v antivirovém programu.

Pro vesmírnou stanici by však virus W32.Gammima.AG neměl představovat výrazné bezpečnostní riziko a neměl by jakkoliv ochromit chod kosmické stanice. Hlavním úkolem tohoto viru je sbírání přihlašovacích údajů z on-line her. Všechna data poté následně virus zasílá na vzdálený server.

Podle vyjádření NASA virus nezasáhnul řídicí jednotku ani provozní systémy stanice. Infikováno bylo pouze několik notebooků, které slouží především pro e-mailovou komunikaci se Zemí.

Zabezpečení internetové komunikace na vesmírné stanici je prý podle odborníků na velmi vysoké úrovni. Virus se tedy na notebooky dostal nejspíše pomocí přenosného USB flashdisku.

 
Stránky vytvorené od roku 2008 by sENTRY^ a [re]Spawn